اخبار > تمرکز زدایی و بازبینی منطقی فلسفه وجودی شوراهای آموزش و پرورش هستند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:١٤٤٩٨ 

 تاریخ:1397/10/29 


تمرکز زدایی و بازبینی منطقی فلسفه وجودی شوراهای آموزش و پرورش هستند

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری بشاگرد گفت: شورای آموزش و پرورش را یکی از ارکان اصلی و تأثیرگذار در روند آموزشی و پرورشی شهرستان بیان کرد و گفت: آموزش و پرورش قوی موجب پیشرفت علمی و تربیتی دانش آموزان و جلوگیری از بزهکاری در جامعه می شود و شورای آموزش و پرورش با تصمیم گیری درست و مناسب می تواند در این فرآیند موثر باشد

 

 

 

 


به گزارش روابط عمومی فرمانداری بشاگرد عباس رجبی پور معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی فرمانداری  در جلسه شورای آموزش و پرورش گفت :شورای آموزش و پرورش بعنوان بالاترین ستاد تصمیم گیری و برنامه ریزی اهداف آموزشی و پرورشی شهرستان متشکل از فرماندار بعنوان رئیس این شورا ،امام جمعه شهرستان بعنوان نماینده ولی فقیه،مدیر آموزش و پرورش بعنوان دبیر،شهردار شهر مرکز شهرستان،رئیس شورای شهرستان،رئیس شبکه بهداشت و درمان،معاون پرورشی آموزش و پرورش ونماینده انجمن اولیاء و مربیان مدارس و نماینده مدیران و دبیران هریک بعنوان عضو این شورا همواره با حضور و همفکری و مشورت در جلسات ماهانه این شورا آموزش و پرورش را در رسیدن به اهداف خود یاری می دهند.

 رجبی پور افزوند: شورای آموزش و پرورش را یکی از ارکان اصلی و تأثیرگذار در روند آموزشی و پرورشی شهرستان بیان کرد و گفت: آموزش و پرورش قوی موجب پیشرفت علمی و تربیتی دانش آموزان و جلوگیری از بزهکاری در جامعه می شود و شورای آموزش و پرورش با تصمیم گیری درست و مناسب می تواند در این فرآیند موثر باشد


 معاون سیاسی و امنیتی و اجتماعی فرمانداری بشاگرد گفتند :در۲۶دیماه سال ۱۳۷۲ مجلس شورای اسلامی یکی از مترقی ترین قوانین را با عنوان قانون "تشکیل شوراهای آموزش و پرورش "تصویب نمود تا با عمومی کردن مسائل آموزش و پرورش زمینه مشارکت در تصمیم گیری در این بخش را مهیا سازد. حضور موثر امام جمعه، فرماندار ، شهرداران و بخشداران و نمایندگان اولیاء در هر شهرستان در شورای آموزش و پرورش فرصت مغتنمی است جهت نیل به اهداف آموزش و پرورش که باید از این ظرفیت بهره گرفت.

 معاون سیاسی فرمانداری اظهار داشت :هفته شوراهای آموزش و پرورش فرصتی برای بازبینی برنامه های آموزش و پرورش و کمال استفاده و بازبینی منطقی از فعالیت های انجام شده طی سال است وی با اشاره به تصویب قانون شوراها در سال 1372 در مجلس شورای اسلامی، افزود: تمرکز زدایی، اصلی ترین فلسفه این اقدام بود.

رجبی پور  افزود: علت اینکه مقام معظم رهبری در سیستم آموزش و پرورش از تحول بنیادین یاد می کند، این است که این سیستم با کامل ترین مخلوق الهی که همان انسان باشد سر و کار دارد و این سیستم یک تحول ریشه ای در خود ایجاد می کند.

عباس رجبی پور ادامه دادند :با توجه به تقارن ایام دهه اول فاطیمه و دهه مبارک فجر 40 سالگی انقلاب اسلامی ایران فرصتی برای ارائه   برنامه های فرهنگی و هنری با محوریت انقلاب و شخصیت ائمه بخصوص حضرت فاطمه (س) می باشد

 


 


.انتهای پیام


خروج




شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فمانداری : -----------------

بشاگرد شهرستان نو بنياد بشاگرد در سال ۱۳۸۷ تاسیس و مرکز آن، شهر سردشت است. اين شهرستان محصور بینِ استان‌های هرمزگان و کرمان و سیستان و بلوچستان، با مساحت 9200 كيلومتر مربع و جمعيت 40007 نفر در فاصله 260 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 2 شهر ( گوهران و سردشت) و 3 بخش (مركزي- گوهران –گافر و پارمون).