جمعه ٠٢ مهر ١٤٠٠
اخبار > رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار هرمزگان از محورهای مهم ارتباطی در بشاگرد بازدید کردند


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٣٦٣٧ 

 تاریخ:1399/10/15 


رییس سازمان برنامه و بودجه کشور با همراهی استاندار هرمزگان از محورهای مهم ارتباطی در بشاگرد بازدید کردند

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بشاگرد ، محمدباقر نوبخت معاون رییس جمهور با همراهی فریدون همتی استاندار هرمزگان، از محورهای مهم ارتباطی در بشاگرد بازدید کردند

 

 

 

 


استاندار هرمزگان ضمن تشریح جزئیات بازدید معاون اول رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه کشور، اظهار داشت: کریدور پسکرانه توسعه سواحل مکران در شهرستان بشاگرد شامل ۳۱ پروژه در حال  اجرا به طول ۴۲۰کیلومتر است که مجموع این پروژه ها نیازمند اعتباری معادل ۱۰هزار و ۵۷۷میلیارد ریال برای تکمیل و بهره برداری است.

🔸وی افزود: راه ارتباطی بیخکهنو - دولت آباد - حاجی آباد سرحدی - شمسون به طول ۱۰۲کیلومتر از جمله پروژه هایی که در کریدور پسکرانه توسعه سواحل مکران، ۲۷کیلومتر آن در حال اجراست و شش روستا با جمعیت یک هزار و ۱۶۶نفر را در بر می گیرد.

🔸همتی عنوان کرد: ۱۶ کیلومتر از مسیر ۱۲۴ کیلومتری دوراهی پاهتک - ملکن - درنگ مدو - آخران در انتهای حوزه استحفاظی هرمزگان و در منطقه پشتکوه گافر دارای راه آسفالته، ۳۲کیلومتر در دست مطالعه و  ۷۶کیلومتر از این محور، راه خاکی است که در حال کلنگ زنی و اجراست و ۳۰ روستا در این مسیر قرار دارند.

🔸استاندار هرمزگان اضافه کرد: محور ارتباطی سردشت سگرکن - آخران در منطقه زیرکوه کافر  نیز ۱۰۸کیلومتر طول دارد که به عنوان مسیر ارتباطی ۲۳ روستا مورد استفاده قرار می گیرد و تا کنون ۶۸کیلومتر از این مسیر خاکبرداری و بازگشایی شده و  ۴۰کیلومتر در حال بازگشایی و خاکبرداری است.

🔸وی با بیان اینکه راه ارتباطی پاهتک - وائن - درگوئن به محور میناب بشاگرد به ۴۳کیلومتر در حال اجرا و بهسازی است، گفت: ۱۱کیلومتر راه فرعی این مسیر آسفالته، ۱۹ کیلومتر آن در حال اجرا، هشت کیلومتر راه روستایی این محور بهسازی و پنج کیلومتر آن احداث شده است؛ با تکمیل این راه ارتباطی، ۹ روستا از مزایای آن بهره مند می شوند.

🔸همتی عنوان کرد:  راه ارتباطی سردشت - قلعه گنج مسیر ارتباطی دو استان هرمزگان و کرمان نیز ۱۳۵کیلومتر طول دارد که ۶۰کیلومتر از این محور در حوزه استحفاظی استان هرمزگان قرار دارد و نیازمند بهسازی و رفع نقاط حادثه خیز است.

🔸۷۵ پروژه نیمه تمام در جنوب کرمان و راه ارتباطی نیک شهر - بنت - توتان تا انتهای حوزه استحفاظی سیستان و بلوچستان به عنوان بخشی دیگر از کریدور پسکرانه توسعه سواحل مکران، نیازمند اعتبار سه هزار و ۷۰۹میلیارد ریالی برای تکمیل و بهره برداری است.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
آدرس فرمانداری : -----------------

شهرستان بشاگرد

بشاگرد شهرستان نو بنياد بشاگرد در سال ۱۳۸۷ تاسیس و مرکز آن، شهر سردشت است. اين شهرستان محصور بینِ استان‌های هرمزگان و کرمان و سیستان و بلوچستان، با مساحت 9200 كيلومتر مربع و جمعيت 40007 نفر در فاصله 260 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 2 شهر ( گوهران و سردشت) و 3 بخش (مركزي- گوهران –گافر و پارمون).