چهارشنبه ٢٦ مرداد ١٤٠١
آخرین اخبار
به مناسبت روز خبرنگار جناب اقای دادعلی زاده فرماندار بشاگرد با اصحاب رسانه این شهرستان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، یعقوب دادعلی زاده فرماندار شهرستان بشاگرد با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن، تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام عزای حسینی را تسلیت گفتند
گزارش بازگشایی راه ها و پیگیری و بررسی اوضاع بارندگی ها
مراسم تجلیل از دهیاران و بررسی موانع و مشکلات دهیاران شهرستان بشاگرد
جلسه فوق العاده ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران به ریاست فرماندار محترم بشاگرد آقای دادعلی زاده و باحضور اعضای محترم برگزار شد
دکتر سعید محمد مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی مناطق آزاد کشور و مهندس مهدی دوستی استاندار هرمزگان از قرارگاه جهادی خمینی شهر در شهرستان بشاگرد بازدید کردند
تشکیل شرکت های تعاونی جدید و احیا شرکت های غیر فعال
تعیین تکلیف وضعیت حریم و بستر رودخانه
اولین جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان بشاگرد
برگزاری اولین جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت شهرستان بشاگرد
به منظور رسیدگی به درخواست‌ها، مسائل و مشکلات
فرماندار بشاگرد با صدور پیامی درگذشت مادر شهید عباسی را تسلیت گفت
اولین جلسه هم اندیشی فرماندار شهرستان بشاگرد ،معاونت سیاسی امنیتی،بخشداران دو بخش و مسئولین فنی و مالی دهیاریها
اخبار > تخصیص اعتبار دو مسیرمواصلاتی اصلی به بشاگرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٧٤٠ 

 تاریخ:1401/03/12 


تخصیص اعتبار دو مسیرمواصلاتی اصلی به بشاگرد

استاندار هرمزگان گفت: در خصوص این دو مسیر معاون اول رئیس جمهور اعتباراتی در ستاد توسعه بشاگرد تخصیص داده‌ بود، امروز روی محورها، اولویت‌ها و پیشرفت پروژه بحث شد و لزوم پیگیری مانده اعتبارات برای تسریع پیشرفت این طرح خصوصا در بخش‌های زیرکوه و پشت کوه نیز مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

 

 


مهندس مهدی دوستی : در حوزه راه نیز اعتباراتی برای دو محور اصلی شرق به غرب و جنوب به شمال که صرفا راه شهرستانی نیستند و دو کریدور اصلی برای کشور خواهند شد تخصیص داده شد، یکی از دو کریدور استان کرمان را به سواحل خلیج فارس وصل می‌کند و کریدور دیگر نیز استان سیستان و بلوچستان را به کریدور شمال به جنوب وصل خواهد کرد.
وی تصریح کرد: بشاگرد نیاز به شغل و رشد دارد صرفا مشکل بشاگرد با زیر ساخت راه و آب حل نخواهد شد گرچه زیر ساخت‌ها اولویت‌های اول ما بوده و مهم است.

مهندس دوستی گفت: حوزه‌های معادن و سه دشت بشاگرد به‌عنوان موتور حرکت اقتصادی و تولید شغل این شهرستان در نظر گرفته شده خوشبختانه ۱۱۹ کیلومتر مربع کار اکتشافی معدن در این شهرستان به پایان رسیده و به سرعت وارد واگذاری معادن با محوریت منگنز و کرومیت خواهیم شد.

وی ادامه داد: در حوزه سه دشت بشاگرد شامل دشت‌های بولیت، بلبلک و بارغ تصمیم‌گیری شد، اعتبارات مورد نیاز برای دشت‌های بولیت و بلبلک تخصیص داده شد در خصوص دشت بارغ هم مقرر شد برای این دشت سرمایه گذار بخش خصوصی جذب شود تا کارهای زیرساختی کشاورزی را انجام دهند.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه خدمات پزشکی و آزمایشگاهی که مردم مشکلات زیادی در این زمینه داشتند مقرر شد یک واحد آزمایشگاهی با اعتبارات مشترک از شبکه بهداشت و درمان و استان ایجاد شود، در حوزه سونوگرافی و پزشک زنان هم تصمیماتی گرفته شد که ظرف ماه آینده در این شهرستان مستقر شود در حوزه تامین آمبولانس اورژانس هوایی هم تصمیم گیری شد.

وی ادامه داد‌: با توجه به اینکه این شهرستان در حوزه دامداری دارای یک مزیت بسیار خوب است و 100 هزار راس دام در بشاگرد وجود دارد نیز تصمیمات خوبی برای ایجاد زیرساخت دامپزشکی در این شهرستان گرفته شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
ایمیل:bashagard@hormozgan.ir

ایمیل گوهرانb_goharan@hormozgan.ir

آدرس فرمانداری : -----------------

شهرستان بشاگرد

بشاگرد شهرستان نو بنياد بشاگرد در سال ۱۳۸۷ تاسیس و مرکز آن، شهر سردشت است. اين شهرستان محصور بینِ استان‌های هرمزگان و کرمان و سیستان و بلوچستان، با مساحت 9200 كيلومتر مربع و جمعيت 40007 نفر در فاصله 260 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 2 شهر ( گوهران و سردشت) و 3 بخش (مركزي- گوهران –گافر و پارمون).