چهارشنبه ٠٦ مهر ١٤٠١
آخرین اخبار
در اولین روز از هفته دفاع مقدس همزمان با سراسر کشور از پیشکسوتان دفاع مقدس شهرستان بشاگرد در سالن اجتماعات فرمانداری تجلیل بعمل آمد
جلسه ستاد گرامیداشت هفته دفاع مقدس به ریاست یعقوب دادعلی زاده سرپرست فرمانداری بشاگرد در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد.
بررسی عملکرد دستگاه‌های اجرایی شهرستان در حوزه اشتغال
به گزارش روابط عمومی فرمانداری بشاگرد با حکم مدیر عامل آب و فاضلاب استان هرمزگان آقای علی زارعی بعنوان سرپرست آب و فاضلاب شهرستان بشاگرد منصوب گردید
بازدید سرپرست فرمانداری بشاگرد از مسیر پیادروی جا ماندگان اربعین حسینی
روستا بیسکاو با همکاری صداوسیما مرکز خلیج فارس به شبکه ملی اطلاعات متصل گردید، در همین راستا سایت 2g,3g,4g روستا مذکور در هفته دولت راه اندازی گردید.
به مناسبت هفته دولت از کارمندان نمونه شهرستان بشاگرد و دستگاه های اجرایی این شهرستان تجلیل شد
دیدار با خانواده شهدا روحیه خدمت رسانی مسئولان را دوچندان می‌کند
به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان بشاگرد فرماندار جناب آقای داد علی زاده طی پیامی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر، هفته دولت را تبریک گفت: متن پیام بدین شرح می باشد: ‎
به مناسبت روز خبرنگار جناب اقای دادعلی زاده فرماندار بشاگرد با اصحاب رسانه این شهرستان دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی فرمانداری ، یعقوب دادعلی زاده فرماندار شهرستان بشاگرد با صدور پیامی به مناسبت فرا رسیدن، تاسوعا و عاشورای حسینی، ایام عزای حسینی را تسلیت گفتند
گزارش بازگشایی راه ها و پیگیری و بررسی اوضاع بارندگی ها
مراسم تجلیل از دهیاران و بررسی موانع و مشکلات دهیاران شهرستان بشاگرد
اخبار > تخصیص اعتبار دو مسیرمواصلاتی اصلی به بشاگرد


نسخه چاپي
ارسال به دوست شماره خبر:٢٩٧٤٠ 

 تاریخ:1401/03/12 


تخصیص اعتبار دو مسیرمواصلاتی اصلی به بشاگرد

استاندار هرمزگان گفت: در خصوص این دو مسیر معاون اول رئیس جمهور اعتباراتی در ستاد توسعه بشاگرد تخصیص داده‌ بود، امروز روی محورها، اولویت‌ها و پیشرفت پروژه بحث شد و لزوم پیگیری مانده اعتبارات برای تسریع پیشرفت این طرح خصوصا در بخش‌های زیرکوه و پشت کوه نیز مورد تاکید قرار گرفت.

 

 

 

 


مهندس مهدی دوستی : در حوزه راه نیز اعتباراتی برای دو محور اصلی شرق به غرب و جنوب به شمال که صرفا راه شهرستانی نیستند و دو کریدور اصلی برای کشور خواهند شد تخصیص داده شد، یکی از دو کریدور استان کرمان را به سواحل خلیج فارس وصل می‌کند و کریدور دیگر نیز استان سیستان و بلوچستان را به کریدور شمال به جنوب وصل خواهد کرد.
وی تصریح کرد: بشاگرد نیاز به شغل و رشد دارد صرفا مشکل بشاگرد با زیر ساخت راه و آب حل نخواهد شد گرچه زیر ساخت‌ها اولویت‌های اول ما بوده و مهم است.

مهندس دوستی گفت: حوزه‌های معادن و سه دشت بشاگرد به‌عنوان موتور حرکت اقتصادی و تولید شغل این شهرستان در نظر گرفته شده خوشبختانه ۱۱۹ کیلومتر مربع کار اکتشافی معدن در این شهرستان به پایان رسیده و به سرعت وارد واگذاری معادن با محوریت منگنز و کرومیت خواهیم شد.

وی ادامه داد: در حوزه سه دشت بشاگرد شامل دشت‌های بولیت، بلبلک و بارغ تصمیم‌گیری شد، اعتبارات مورد نیاز برای دشت‌های بولیت و بلبلک تخصیص داده شد در خصوص دشت بارغ هم مقرر شد برای این دشت سرمایه گذار بخش خصوصی جذب شود تا کارهای زیرساختی کشاورزی را انجام دهند.

استاندار هرمزگان گفت: در حوزه خدمات پزشکی و آزمایشگاهی که مردم مشکلات زیادی در این زمینه داشتند مقرر شد یک واحد آزمایشگاهی با اعتبارات مشترک از شبکه بهداشت و درمان و استان ایجاد شود، در حوزه سونوگرافی و پزشک زنان هم تصمیماتی گرفته شد که ظرف ماه آینده در این شهرستان مستقر شود در حوزه تامین آمبولانس اورژانس هوایی هم تصمیم گیری شد.

وی ادامه داد‌: با توجه به اینکه این شهرستان در حوزه دامداری دارای یک مزیت بسیار خوب است و 100 هزار راس دام در بشاگرد وجود دارد نیز تصمیمات خوبی برای ایجاد زیرساخت دامپزشکی در این شهرستان گرفته شد.


.انتهای پیام


خروج
کانال ارتباطی

شماره تماس : ------- 076
نمــابر : ---------
ایمیل:bashagard@hormozgan.ir

ایمیل گوهرانb_goharan@hormozgan.ir

آدرس فرمانداری : -----------------

شهرستان بشاگرد

بشاگرد شهرستان نو بنياد بشاگرد در سال ۱۳۸۷ تاسیس و مرکز آن، شهر سردشت است. اين شهرستان محصور بینِ استان‌های هرمزگان و کرمان و سیستان و بلوچستان، با مساحت 9200 كيلومتر مربع و جمعيت 40007 نفر در فاصله 260 كيلومتري مركز استان قرار دارد. شامل 2 شهر ( گوهران و سردشت) و 3 بخش (مركزي- گوهران –گافر و پارمون).